Włochy - Rumunia 1:1

2008-06-05

W drugiej kolejce "grupy śmierci" Rumunia zremisowała z Włochami 1:1 (0:0). Mistrzowie świata mogli nawet przegrać, gdyby nie Gigi Buffon. Włochy są już prawie poza Euro!

Gracze Victora Piturki potwierdzili dziś, że remis z Francją nie był absolutnie przypadkowy. Z Włochami też mogli wygrać i cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, co byłoby wielką niespodzianką. Drużyna Roberto Donadoniego jest z kolei bez formy. I to już sam w sobie szokuje...

Pierwsza połowa w miarę wyrównana, choć od początku do ataku rzucili się Squadra Azzurra. W 9 minucie mogło być 1:0, ale Del Piero minimalnie chybił po zagraniu Perrotty. W odpowiedzi "sam na sam" z Buffonem wyszedł Mutu. Przegrał jednak pojedynek. Zaraz potem Buffon kapitalnie obronił strzał Tamasa. Następnie dużo szczęścia Italii, po strzale Chivu w słupek. W końcówce Włosi strzelili gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego przy uderzeniu Toniego. Doprawdy ciężko było poznać, kto jest mistrzem świata, a kto europejskim średniakiem.

W drugiej połowie kibice wreszcie zobaczyli gole. Zaczęła Rumunia, a konkretnie Adrian Mutu. Fatalny błąd przy tej bramce popełnił Zambrotta, który odgrywał główką do Buffona, nie patrząc czy ma kogoś za plecami. Do piłki dopadł snajper Fiorentiny i nie dał Gigiemu szans. Italia długo nie zwlekała z odpowiedzią, bo po rzucie rożnym wyrównał Panucci. W końcówce za faul na Niculae sędzia podyktował karnego, ale Mutu przegrał pojedynek z Buffonem.

Włosi zagrali słabo i żeby wyjść z grupy muszą pokonać Francję i trzymać kciuki za Holendrów. Dziś mogli przegrać i trochę szkoda, że nie polegli. Z przebiegu całego spotkania wygrana Rumunom się należała. Teraz w Bukareszcie z pewnością spory niedosyt. Ale może jeszcze się uda.

Włochy - Rumunia 1:1 (0:0)
0:1 Adrian Mutu 55. min.
1:1 Christian Panucci 57. min.

Żółte kartki: Andrea Pirlo, Daniele De Rossi (Włochy) - Adrian Mutu, Cristian Chivu, Dorin Goian (Rumunia)

Sędzia: Tom Henning Ovrebo (Norwegia)

Włochy: 1. Gianluigi Buffon - 19. Gianluca Zambrotta, 2. Christian Panucci, 4. Giorgio Chiellini, 3. Fabio Grosso - 10. Daniele De Rossi, 20. Simone Perrotta (58. min. - 18. Antonio Cassano), 21. Andrea Pirlo - 16. Mauro Camoranesi (85. min. - 13. Massimo Ambrosini) - 9. Luca Toni, 7. Alessandro Del Piero (77. min. - 15. Fabio Quagliarella)

Rumunia: 1. Bogdan Lobont - 2. Cosmin Contra, 4. Gabriel Tamas, 15. Dorin Goian, 3. Razvan Rat - 6. Mirel Radoi (25. min. - 20. Nicolae Dica), 8. Paul Codrea, 5. Cristian Chivu - 7. Florentin Petre - 10. Adrian Mutu (89. min. - 11. Razvan Cocis), 21. Daniel Niculae