Grecja - Hiszpania 1:2

2008-06-06

Grecja zakończyła Euro 2008 bez zdobyczy punktowej. W swoim ostatni meczu przegrała z rezerwowym składem Hiszpanii 1:2 (1:0). Tym samym era Otto Rehhagela powoli się kończy.

Pierwsza połowa dawała jeszcze Grekom jakieś nadzieje, bo nie grali wprawdzie olśniewająco, ale starali się konstruować sensowne akcje. W 42. minucie udało im się objąć prowadzenie - gdy dośrodkowanie Karagounisa na bramkę zamienił Charisteas. Do przerwy zatem niespodzianka.

Druga połowa przyniosła jednak zmianę wyniku. Z minuty na minutę drużyna Aragonesa naciskała coraz bardziej i przyniosło to w końcu efekty. W 61. minucie dokładne zagranie Guizy do De la Reda i już był remis. Niewiele przed końcowym gwizdkiem sam król strzelców Primera Division dołożył trafienie i Hiszpanie jako trzecia drużyna tego czempionatu zaliczyła komplet punktów.

Grecy wracają zatem do domu, a Hiszpanie zagrają teraz z Włochami.

Grecja - Hiszpania1:2 (1:0)
1:0 Angelos Charisteas 42. min
1:1 Ruben de la Red 61. min
1:2 Daniel Guiza 82. min

Żółte kartki: Giorgios Karagounis, Angelos Basinas, Loukas Vintra - Daniel Guiza, Alvaro Arbeloa

Sędzia: Howard Webb (Anglia)

Grecja: 1. Antonios Nikopolidis - 11. Loukas Vintra, 5. Traianos Dellas, 16. Sotirios Kyrgiakos (62. min - 19. Paraskevas Antzas), 4. Nikos Spyropoulos - 14. Dimitrios Salpingidis (86. min - 8. Stelios Giannakopoulos), 21. Kostas Katsouranis, 10. Giorgios Karagounis (74. min - 22. Alexandros Tziolis), 6. Angelos Basinas, 20. Ioannis Amanatidis - 9. Angelos Charisteas

Hiszpania: 23. Jose Reina - 18. Alvaro Arbeloa, 2. Raul Albiol, 20. Juanito, 3. Fernando Navarro - 16. Sergio Garcia, 22. Ruben de la Red, 14. Xabi Alonso, 6. Andres Iniesta (58. min - 12. Santi Cazorla) - 10. Cesc Fabregas - 17. Daniel Guiza