Szwecja - Hiszpania 1:2

2008-06-06

W swoim drugim meczu na Euro 2008 Hiszpania pokonała Szwecję 2:1 (1:1), zapewniając sobie zwycięstwo dopiero w doliczonym czasie gry. Tym samym drużyna Luisa Aragonesa wygrała grupę D.

Szkoda trochę Szwedów, że przegrali w takich okolicznościach, bo to boli, ale z drugiej strony to zawodnicy z Płw. Iberyjskiego mieli przewagę podczas spotkania, zatem wynik jest sprawiedliwy. Bohaterem znów był David Villa. Świetnie spisał się również Zlatan Ibrahimović.

Pierwsza połowa dość wyrównana, chociaż z większym animuszem ruszyli Hiszpanie. Niedługo trzeba było czekać na ich bramkę. W 15. minucie doskonałem zagranie Davida Silvy, a formalności dopełnił Fernando Torres. Trzy Korony próbowały odpowiedzieć od razu, ale strzał Larssona wylądował jedynie na bocznej siatce. Po kilku minutach kolejna szansa dla Szwedów, niewykorzystana przez Zlatana. Raz się nie udało, ale w 34. minucie już tak. Dokładny strzał napastnika Interu i Casillas bez szans. Do przerwy zatem remis.

Druga część nie mniej ciekawa, chociaż już nie tak wyrównana, gdyż zarysowała się przewaga Hiszpanii. Trener Aragones zdecydował się wprowadzić Fabregasa i Cazorlę, a ci mieli rozruszać drugą linię i atak. W 63. minucie seria szans dla nich, ale świetnie spisał się Isaksson, broniąc uderzenia Villi, Silvy i Torresa. Chwilę później golkiper Manchesteru City doskonale wybronił strzał Senny. Gdy wydawało się, że starcie zakończy się remisem, piłkę dostał David Villa i nie dał szans bramkarzowi rywala.

Hiszpania może się już przygotowywać do 1/4 finału, tym bardziej, że w ostatnim meczu grupowym gra z najsłabszą Grecją. Szwedów zaś czeka mecz o awans z Rosją. Kto wygra, ten gra dalej.

Szwecja - Hiszpania 1:2 (1:1)
0:1 Fernando Torres 15. min
1:1 Zlatan Ibrahimović 34. min
1:2 David Villa 90+2. min

Żółte kartki: Anders Svensson - Carlos Marchena

Sędzia: Pieter Vink (Holandia)

Szwecja: 1. Andreas Isaksson - 5. Fredrik Stoor, 3. Olof Mellberg, 4. Petter Hansson, 2. Mikael Nilsson - 11. Johan Elmander (79. min - 18. Sebastian Larsson), 8. Anders Svensson, 19. Daniel Andersson, 9. Fredrik Ljungberg - 10. Zlatan Ibrahimović (46. min - 22. Marcus Rosenberg), 17. Henrik Larsson (87.. min - Kim Kallstroem)

Hiszpania: 1. Iker Casillas - 15. Sergio Ramos, 4. Carlos Marchena, 5. Carles Puyol (24. min - 2. Raul Albiol), 11. Joan Capdevila - 21. David Silva, 19. Marcos Senna, 8. Xavi (58. min - 10. Cesc Fabregas), 6. Andres Iniesta (59. min - 12. Santi Cazorla) - 9. Fernando Torres, 7. David Villa